Melodija života
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Melodija života

Forum za svu raju koja odluci da se ovdje učlani..družimo se, razgovarajmo, )Pozdrav svima od Belme
 
HomePortalSearchLatest imagesRegisterLog in

 

 Granica izmedju ljubavi i mrznje...

Go down 
5 posters
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin


Posts : 884
Join date : 2007-09-03
Location : N.Travnik.

Granica izmedju ljubavi i mrznje... Empty
PostSubject: Granica izmedju ljubavi i mrznje...   Granica izmedju ljubavi i mrznje... Icon_minitimeTue Nov 13, 2007 6:30 am

Granica izmedju ljubavi i mrznje... Lovehate8pzcr1

Koliko Vam treba da nekoga zavolite, a koliko da nekoga počnete "mrziti"?
Da li je potrebno malo ili mnogo vremena i kolika je ustvari ta granica između ljubavi i mržnje, tanka linija ili previše debela?

Koji su razlozi istog,granice ljubavi i netrpeljivosti?
Back to top Go down
https://melodija.forumotion.com
Wilwarin




Posts : 51
Join date : 2007-11-24

Granica izmedju ljubavi i mrznje... Empty
PostSubject: Re: Granica izmedju ljubavi i mrznje...   Granica izmedju ljubavi i mrznje... Icon_minitimeSat Nov 24, 2007 3:17 am

Linije izmedu ljubavi i mrznje je tako ogromna da je za nepvjerovati. Za ljubav je potrebno godinama, za mrznju te iste osobe cak duplo vise.
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 884
Join date : 2007-09-03
Location : N.Travnik.

Granica izmedju ljubavi i mrznje... Empty
PostSubject: Re: Granica izmedju ljubavi i mrznje...   Granica izmedju ljubavi i mrznje... Icon_minitimeSun Nov 25, 2007 4:13 am

Ja pak mislim da moze biti veoma tanka,jer,...
Ako nekoga volis i zivis sa istim,"misleci"da te voli,ili cak i da voli pa uradi "nesto"sto nemozete oprostiti,.
"Nesto"toliko odvratno da istu to osobu koju ste voljeli zamrzite,.
Ispocetka je to bijes na istog,a kasnije kad se "strasti"slegnu,ne osjecate nista,ama bas nista prema toj osobi.

Back to top Go down
https://melodija.forumotion.com
Wilwarin




Posts : 51
Join date : 2007-11-24

Granica izmedju ljubavi i mrznje... Empty
PostSubject: Re: Granica izmedju ljubavi i mrznje...   Granica izmedju ljubavi i mrznje... Icon_minitimeSun Nov 25, 2007 5:54 am

Admin wrote:
Ja pak mislim da moze biti veoma tanka,jer,...
Ako nekoga volis i zivis sa istim,"misleci"da te voli,ili cak i da voli pa uradi "nesto"sto nemozete oprostiti,.
"Nesto"toliko odvratno da istu to osobu koju ste voljeli zamrzite,.
Ispocetka je to bijes na istog,a kasnije kad se "strasti"slegnu,ne osjecate nista,ama bas nista prema toj osobi.


Kao prvo, osoba koja te voli nece nista neoprostivo uraditi. Kao drugo, ljubav i strasti su potpuno razlicite stvari. Kao trece, da li bi ti zamrzila mamu da ti ubije i oca i sestre? A? Naravno da ne bi, ne bi joj mogla oprostiti, ali je ne bi mrzila, niti prestala voljeti.
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 884
Join date : 2007-09-03
Location : N.Travnik.

Granica izmedju ljubavi i mrznje... Empty
PostSubject: Re: Granica izmedju ljubavi i mrznje...   Granica izmedju ljubavi i mrznje... Icon_minitimeMon Nov 26, 2007 4:22 am

Wilwarin wrote:


Kao prvo, osoba koja te voli nece nista neoprostivo uraditi. Kao drugo, ljubav i strasti su potpuno razlicite stvari. Kao trece, da li bi ti zamrzila mamu da ti ubije i oca i sestre? A? Naravno da ne bi, ne bi joj mogla oprostiti, ali je ne bi mrzila, niti prestala voljeti.
Kao prvo:
Niko nije savrsen i nepogrijesiv,pa ni ta osoba koja me ma kopliko voljela moze da ucini nesto nepromisljeno.
Kao drugo,slazem se s'tobom,.Al ima razlicitih vrsta ljubavi........
I kao trece:nikog nikad nisam mrzila,al' u - od tebe navedenom slucaju,..
hm...neznam sta bi nekog nagnalo na takvo sto jer si postavio"kritican"primjer,pa cu ti"kriticno"i odgovoriti:
(Odrekla bi je se preko Dnevnog Avaza),i neznam dali bi je mrzila,al' sam sigurna da bi je prestala da volim.
Back to top Go down
https://melodija.forumotion.com
Wilwarin




Posts : 51
Join date : 2007-11-24

Granica izmedju ljubavi i mrznje... Empty
PostSubject: Re: Granica izmedju ljubavi i mrznje...   Granica izmedju ljubavi i mrznje... Icon_minitimeMon Nov 26, 2007 7:53 am

Admin wrote:
Wilwarin wrote:


Kao prvo, osoba koja te voli nece nista neoprostivo uraditi. Kao drugo, ljubav i strasti su potpuno razlicite stvari. Kao trece, da li bi ti zamrzila mamu da ti ubije i oca i sestre? A? Naravno da ne bi, ne bi joj mogla oprostiti, ali je ne bi mrzila, niti prestala voljeti.
Kao prvo:
Niko nije savrsen i nepogrijesiv,pa ni ta osoba koja me ma kopliko voljela moze da ucini nesto nepromisljeno.
Kao drugo,slazem se s'tobom,.Al ima razlicitih vrsta ljubavi........
I kao trece:nikog nikad nisam mrzila,al' u - od tebe navedenom slucaju,..
hm...neznam sta bi nekog nagnalo na takvo sto jer si postavio"kritican"primjer,pa cu ti"kriticno"i odgovoriti:
(Odrekla bi je se preko Dnevnog Avaza),i neznam dali bi je mrzila,al' sam sigurna da bi je prestala da volim.

Kao prvo, jedno je pogrijesiti a jedno uciniti nesto neoprostivo. Kao drugo, ima samo jedna vrsta ljubavi a ona se zove prijateljstvo. Kao trece, ne bi je prestala voljeti, vjeruj mi.
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 884
Join date : 2007-09-03
Location : N.Travnik.

Granica izmedju ljubavi i mrznje... Empty
PostSubject: Re: Granica izmedju ljubavi i mrznje...   Granica izmedju ljubavi i mrznje... Icon_minitimeMon Dec 03, 2007 6:04 am

Moze biti isto pogrijesiti-neoprostivo,al'je velicina humanizma covjecnosti u oprostu istom.

Naj bolje je S-coolirati i "hladne" glave razmisliti,.
Al'nista nebi bilo isto,...nista,...jer ostaje ono ruzno da te uvijek sjeca.
Back to top Go down
https://melodija.forumotion.com
SoF




Posts : 48
Join date : 2007-09-07
Age : 38

Granica izmedju ljubavi i mrznje... Empty
PostSubject: Re: Granica izmedju ljubavi i mrznje...   Granica izmedju ljubavi i mrznje... Icon_minitimeMon Dec 03, 2007 6:09 am

Tanka je nit sto spaja i razdvaja. Smile
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 884
Join date : 2007-09-03
Location : N.Travnik.

Granica izmedju ljubavi i mrznje... Empty
PostSubject: Re: Granica izmedju ljubavi i mrznje...   Granica izmedju ljubavi i mrznje... Icon_minitimeMon Dec 03, 2007 6:13 am

SoF wrote:
Tanka je nit sto spaja i razdvaja. Smile
Slozila bi se s'tobom,.
Jer,potrebno je samo "nit" da sve pukne i vremenom ti postane sve jedno.

A da tu osobu mrzis,.ne...vec ti bude sve jedno.
To je nekad gore i od same mrznje.
Back to top Go down
https://melodija.forumotion.com
chichka

chichka


Posts : 30
Join date : 2007-11-19
Age : 40
Location : Amstetten/Austrija

Granica izmedju ljubavi i mrznje... Empty
PostSubject: Re: Granica izmedju ljubavi i mrznje...   Granica izmedju ljubavi i mrznje... Icon_minitimeMon Dec 03, 2007 6:23 am

kada jednom povjerenje u osobu izgubis, pa bila ti to majka, otac, brat, sestra, muz, zena... mislim da se vaznos ili "tezina" te veze mjenja...

Covjek moze oprostiti, to je ljudsko, ali "cvor" uvijek ostaje... (tu se slazem sa Admin-om)...
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 884
Join date : 2007-09-03
Location : N.Travnik.

Granica izmedju ljubavi i mrznje... Empty
PostSubject: Re: Granica izmedju ljubavi i mrznje...   Granica izmedju ljubavi i mrznje... Icon_minitimeMon Dec 03, 2007 6:31 am

chichka wrote:
kada jednom povjerenje u osobu izgubis, pa bila ti to majka, otac, brat, sestra, muz, zena... mislim da se vaznos ili "tezina" te veze mjenja...

Covjek moze oprostiti, to je ljudsko, ali "cvor" uvijek ostaje... (tu se slazem sa Admin-om)...
Jelde,nekad sama sebe iznenadim kolko' sam pametna Wink
Back to top Go down
https://melodija.forumotion.com
chichka

chichka


Posts : 30
Join date : 2007-11-19
Age : 40
Location : Amstetten/Austrija

Granica izmedju ljubavi i mrznje... Empty
PostSubject: Re: Granica izmedju ljubavi i mrznje...   Granica izmedju ljubavi i mrznje... Icon_minitimeMon Dec 03, 2007 6:35 am

Admin wrote:
chichka wrote:
kada jednom povjerenje u osobu izgubis, pa bila ti to majka, otac, brat, sestra, muz, zena... mislim da se vaznos ili "tezina" te veze mjenja...

Covjek moze oprostiti, to je ljudsko, ali "cvor" uvijek ostaje... (tu se slazem sa Admin-om)...
Jelde,nekad sama sebe iznenadim kolko' sam pametna Wink

ihh... pa koliko se ti puta dnevno onda iznenadis?? Smile
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 884
Join date : 2007-09-03
Location : N.Travnik.

Granica izmedju ljubavi i mrznje... Empty
PostSubject: Re: Granica izmedju ljubavi i mrznje...   Granica izmedju ljubavi i mrznje... Icon_minitimeMon Dec 03, 2007 6:44 am

chichka wrote:
Admin wrote:
chichka wrote:
kada jednom povjerenje u osobu izgubis, pa bila ti to majka, otac, brat, sestra, muz, zena... mislim da se vaznos ili "tezina" te veze mjenja...

Covjek moze oprostiti, to je ljudsko, ali "cvor" uvijek ostaje... (tu se slazem sa Admin-om)...
Jelde,nekad sama sebe iznenadim kolko' sam pametna Wink

ihh... pa koliko se ti puta dnevno onda iznenadis?? Smile
Znam ja sebe iznenaditi i u suprotnom,kako opusteno djelujem na nesto sto me bas pogadja,.Al'jedno je jasno,a to da sitnice cine krupne stvari.
Back to top Go down
https://melodija.forumotion.com
chichka

chichka


Posts : 30
Join date : 2007-11-19
Age : 40
Location : Amstetten/Austrija

Granica izmedju ljubavi i mrznje... Empty
PostSubject: Re: Granica izmedju ljubavi i mrznje...   Granica izmedju ljubavi i mrznje... Icon_minitimeMon Dec 03, 2007 6:47 am

Admin wrote:
chichka wrote:
Admin wrote:
chichka wrote:
kada jednom povjerenje u osobu izgubis, pa bila ti to majka, otac, brat, sestra, muz, zena... mislim da se vaznos ili "tezina" te veze mjenja...

Covjek moze oprostiti, to je ljudsko, ali "cvor" uvijek ostaje... (tu se slazem sa Admin-om)...
Jelde,nekad sama sebe iznenadim kolko' sam pametna Wink

ihh... pa koliko se ti puta dnevno onda iznenadis?? Smile
Znam ja sebe iznenaditi i u suprotnom,kako opusteno djelujem na nesto sto me bas pogadja,.Al'jedno je jasno,a to da sitnice cine krupne stvari.

jest, pa se tih sitnica nakupi i postanu nesto veliko...
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 884
Join date : 2007-09-03
Location : N.Travnik.

Granica izmedju ljubavi i mrznje... Empty
PostSubject: Re: Granica izmedju ljubavi i mrznje...   Granica izmedju ljubavi i mrznje... Icon_minitimeMon Dec 03, 2007 6:54 am

chichka wrote:

jest, pa se tih sitnica nakupi i postanu nesto veliko...
Nekaze se djaba da sitnice cine zivot.
A kad se"ruznih"sitnica nakupi kako reagovati?
Back to top Go down
https://melodija.forumotion.com
chichka

chichka


Posts : 30
Join date : 2007-11-19
Age : 40
Location : Amstetten/Austrija

Granica izmedju ljubavi i mrznje... Empty
PostSubject: Re: Granica izmedju ljubavi i mrznje...   Granica izmedju ljubavi i mrznje... Icon_minitimeMon Dec 03, 2007 7:00 am

Admin wrote:
chichka wrote:

jest, pa se tih sitnica nakupi i postanu nesto veliko...
Nekaze se djaba da sitnice cine zivot.
A kad se"ruznih"sitnica nakupi kako reagovati?

najbolje, nedozvoliti da dodje do toga... odma stvari rijesavati, pricati, diskutovati, itd. ...
ja sam takva... nemogu trpiti da me nesto muci...
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 884
Join date : 2007-09-03
Location : N.Travnik.

Granica izmedju ljubavi i mrznje... Empty
PostSubject: Re: Granica izmedju ljubavi i mrznje...   Granica izmedju ljubavi i mrznje... Icon_minitimeMon Dec 03, 2007 7:20 am

chichka wrote:
Admin wrote:
chichka wrote:

jest, pa se tih sitnica nakupi i postanu nesto veliko...
Nekaze se djaba da sitnice cine zivot.
A kad se"ruznih"sitnica nakupi kako reagovati?

najbolje, nedozvoliti da dodje do toga... odma stvari rijesavati, pricati, diskutovati, itd. ...
ja sam takva... nemogu trpiti da me nesto muci...
Da,razgovarati o istom na vrijeme da nebi doslo do navedenog,.
A sta ce biti,biti ce i mi tu nemozemo nista.
Back to top Go down
https://melodija.forumotion.com
chichka

chichka


Posts : 30
Join date : 2007-11-19
Age : 40
Location : Amstetten/Austrija

Granica izmedju ljubavi i mrznje... Empty
PostSubject: Re: Granica izmedju ljubavi i mrznje...   Granica izmedju ljubavi i mrznje... Icon_minitimeMon Dec 03, 2007 7:30 am

Admin wrote:
chichka wrote:
Admin wrote:
chichka wrote:

jest, pa se tih sitnica nakupi i postanu nesto veliko...
Nekaze se djaba da sitnice cine zivot.
A kad se"ruznih"sitnica nakupi kako reagovati?

najbolje, nedozvoliti da dodje do toga... odma stvari rijesavati, pricati, diskutovati, itd. ...
ja sam takva... nemogu trpiti da me nesto muci...
Da,razgovarati o istom na vrijeme da nebi doslo do navedenog,.
A sta ce biti,biti ce i mi tu nemozemo nista.

upravo tako, bit ce onako, kako nam je pao grah...
Back to top Go down
Wilwarin




Posts : 51
Join date : 2007-11-24

Granica izmedju ljubavi i mrznje... Empty
PostSubject: Re: Granica izmedju ljubavi i mrznje...   Granica izmedju ljubavi i mrznje... Icon_minitimeFri Dec 14, 2007 9:57 am

chichka wrote:
kada jednom povjerenje u osobu izgubis, pa bila ti to majka, otac, brat, sestra, muz, zena... mislim da se vaznos ili "tezina" te veze mjenja...

Covjek moze oprostiti, to je ljudsko, ali "cvor" uvijek ostaje... (tu se slazem sa Admin-om)...

To nije odlika svih ljudi, to je zato sto si okorjelo zlopamtilo, do tebe je.
Back to top Go down
chichka

chichka


Posts : 30
Join date : 2007-11-19
Age : 40
Location : Amstetten/Austrija

Granica izmedju ljubavi i mrznje... Empty
PostSubject: Re: Granica izmedju ljubavi i mrznje...   Granica izmedju ljubavi i mrznje... Icon_minitimeMon Dec 17, 2007 8:44 am

Wilwarin wrote:
chichka wrote:
kada jednom povjerenje u osobu izgubis, pa bila ti to majka, otac, brat, sestra, muz, zena... mislim da se vaznos ili "tezina" te veze mjenja...

Covjek moze oprostiti, to je ljudsko, ali "cvor" uvijek ostaje... (tu se slazem sa Admin-om)...

To nije odlika svih ljudi, to je zato sto si okorjelo zlopamtilo, do tebe je.

cuj??? ok... nisam znala, hvala za info... Smile
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 884
Join date : 2007-09-03
Location : N.Travnik.

Granica izmedju ljubavi i mrznje... Empty
PostSubject: Re: Granica izmedju ljubavi i mrznje...   Granica izmedju ljubavi i mrznje... Icon_minitimeMon Dec 17, 2007 10:23 am

Granica je tanka,veoma tanka.
Back to top Go down
https://melodija.forumotion.com
Misty




Posts : 43
Join date : 2007-09-08

Granica izmedju ljubavi i mrznje... Empty
PostSubject: Re: Granica izmedju ljubavi i mrznje...   Granica izmedju ljubavi i mrznje... Icon_minitimeFri Dec 28, 2007 2:37 am

Wilwarin wrote:
(Kao prvo, jedno je pogrijesiti a jedno uciniti nesto neoprostivo. Kao drugo, ima samo jedna vrsta ljubavi a ona se zove prijateljstvo. Kao trece, ne bi je prestala voljeti, vjeruj mi.

Kao prvo... sa osjecanjima se nikad ne zna .... I ljubav i mrznja su vrlo opasna osjecanja ukoliko su intenzivna i ne daju se kontrolisati. Linija izmedju skoro da ne postoji.
Nekome su i male beznacajne greske nesto neoprostivo, a nekome sitnica sto je za covjecanstvo neoprostiv grijeh .. ?

Kao drugo ... nisam znala da postoji samo jedna vrsta ljubavi i da se zove prijateljstvo .. sad sam zbunjena.... Definisi ljubav, definisi prijateljstvo?! ( samo mi nemojte pocet filozofirati i reci da "ne razumijes ti to" Smile

Kao trece ... Svaka osoba podnosi i pobjede i poraze drugacije sto znaci da bi je mogla prestati voljeti , cak zamrziti i pak ubiti !
Back to top Go down
Wilwarin




Posts : 51
Join date : 2007-11-24

Granica izmedju ljubavi i mrznje... Empty
PostSubject: Re: Granica izmedju ljubavi i mrznje...   Granica izmedju ljubavi i mrznje... Icon_minitimeThu Jan 03, 2008 12:06 pm

Postoji vise vrsta ljubavi, ali te ljubavi se ne dijeli po osnovni prema kome je osjecas, nego po zrelosti osobe koja je osjeca. Te tako, u ranim fazama ljubav je simpatija, u nesto kasnijim ljubav je zaljubljenost, te onda dode seksualna privlacnost. Ljubav kao ljubav se tek spominje u starosti, ali i ovo je uslovljeno da je se doslo do starosti sa tom osobom!

Ljubav=prijateljstvo. Poznati citati: "Mnoge zene sanjaju da nadu najboljeg prijatelja u muzu, ja sam sretna jer sam nasla muza u najboljem prijatelju." Ljubav je po zasluzi, i dolazi nakon mnogo godina. Ljubav je kada je neko tu za tebe, i u dobru i u zlu, i ko ce to biti do kraja zivota. Tek kada si sa tom osobom JAKO dugo i nemate namjeru rastajati se, mozes pricati o ljubavi. Drugo je to sto mnogi ljudi su previse usredotoceni na senzualni dio zivota, na sexsualnu privlacnost te cak pricaju o ljubavi na prvi pogled. lol! Te tako, NIKO ne bi volio svoju mamu da ona nije bila oduvijek tu. Da su vas roditelji napustili pa ste ih tek upoznali nakon 30 godina bilo bi kao da pricate sa potpunim strancima. Ovo je jos jedan dokaz da je ljubav=prijateljstvo, odnosno po zasluzi, i da nema veze ni s cim drugim.

To sto bi neko ubio zbog prevare ne upucuje na tanku liniju izmedu mrznje i ljubavi, jer mi ljudi nismo masine da preko noci promijenimo nesto sto je trebalo godinama da se izgradi. To upucuje na opsesiju, na psihicki nestabilno stanje, ili cak na cinjenicu da tu zapravo nikad nije ni bilo ljubavi.
Back to top Go down
Misty




Posts : 43
Join date : 2007-09-08

Granica izmedju ljubavi i mrznje... Empty
PostSubject: Re: Granica izmedju ljubavi i mrznje...   Granica izmedju ljubavi i mrznje... Icon_minitimeThu Jan 03, 2008 2:43 pm

Procitam kad se naspavam Wink
Back to top Go down
Sponsored content





Granica izmedju ljubavi i mrznje... Empty
PostSubject: Re: Granica izmedju ljubavi i mrznje...   Granica izmedju ljubavi i mrznje... Icon_minitime

Back to top Go down
 
Granica izmedju ljubavi i mrznje...
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Ko nadje 3 razlike izmedju ove...
» Test ljubavi!
» Test ljubavi 2
» Test ljubavi 3

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Melodija života :: Ljubav,sex,erotika-
Jump to: